Jak dowiedzieć się, pod jaki urząd skarbowy podlegam?

Zazwyczaj, kiedy człowiek rozpoczyna pierwszą pracę, zastanawia się, pod jaki urząd skarbowy podlega. Tej informacji wymaga przecież pracodawca w jednym z kwestionariuszy. Dokumenty trzeba wypełniać zgodnie z prawdą.

pod jaki urząd skarbowy podlegam ?
pod jaki urząd skarbowy podlegam ?

Pod jaki urząd skarbowy podlega podatnik?

Polskie prawo stanowi, że Urząd Skarbowy ustala się według miejsca zamieszkania. Oznacza to, że nie jest istotne, gdzie dany człowiek jest zameldowany. Często adres zameldowania nie jest adresem zamieszkania. Ktoś już dawno mieszka w innym mieście, usamodzielnił się, podjął pracę, a wciąż jest zameldowany w domu rodzinnym wiele kilometrów dalej. Dlatego też trzeba raz na zawsze zapamiętać, że właściwym urzędem skarbowym jest Urząd Skarbowy dla miejsca zamieszkania, a nie zameldowania czy też korespondencji.

Jak znaleźć właściwy urząd skarbowy?
Jak znaleźć właściwy urząd skarbowy?

Jak znaleźć właściwy urząd?

W Internecie bez trudu można znaleźć wyszukiwarki urzędów skarbowych. Wystarczy wpisać miasto i ulica zamieszkania, a system sam wskaże pod jaki urząd skarbowy podlegam. Jest to bardzo duże ułatwienie dla wszystkich podatników, którzy chcą postępować zgodnie z polskim prawem. Podanie niewłaściwych danych może mieć bardzo nieprzyjemne i surowe konsekwencje. Dlatego też w kontaktach z urzędem skarbowym zawsze warto być szczerym i uczciwym. Nie wolno niczego zatajać ani podawać danych niezgodnych z prawdą. Trzeba mieć świadomość faktu, że nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności.

Osoby fizyczne i osoby prawne
Osoby fizyczne i osoby prawne

Osoby fizyczne i osoby prawne

Właściwy dla siebie Urząd Skarbowy muszą znaleźć zarówno osoby fizyczne, jak też przedsiębiorstwa. Każdy człowiek pracujący ma obowiązek raz w roku, w określonym terminie, złożyć roczne zeznanie podatkowe. Firmy mają więcej obowiązków wobec urzędu skarbowego, muszą zapłacić podatek dochodowy i podatek VAT, ale wcześniej muszą wysokość tego podatku odpowiednio obliczyć, w czym może pomóc dobra księgowa. Nie warto oszczędzać na księgowej i na doradcy podatkowym, ponieważ te osoby mogą bardzo pomóc w optymalizacji kosztów. Przedsiębiorca czasami samodzielnie nie potrafi podjąć właściwe decyzji finansowych, więc pomoc eksperta zdecydowanie się przyda. Osoby fizyczne i osoby prawne muszą odpowiedzialnie podchodzić do kontaktów z urzędem, aby uniknąć kłopotów z prawem. Wskazane jest terminowe regulowanie zobowiązań.

Adres

znajduje się pod adresem:Dane kontaktowe

Telefon:
Fax:
e-mail:
NIP:
REGON:
STRONA WWW:
Kod w systemie e-daklaracje:

Godziny otwarcia:

jest otwarty w następujących godzinach:

Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Mapa dojazdowa

Inne urzędy skarbowe