Zwrot podatku – okres oczekiwania

Wszyscy podatnicy z niecierpliwością oczekują na zwrot podatku. Są to przecież dodatkowe pieniądze w domowym albo firmowym budżecie. Ile ma urząd skarbowy na zwrot podatku? To bardzo ważne pytanie, ponieważ czas to pieniądz.

Złożenie zeznania podatkowego
Złożenie zeznania podatkowego

Złożenie zeznania podatkowego

Składając roczne zeznanie podatkowe można spodziewać się trzech wariantów. Jest niewielka liczba ludzi, którzy, mówiąc kolokwialnie, wychodzą na zero. To oznacza, że nie muszą dopłacać żadnych pieniędzy, ani też urząd skarbowy nie musi im niczego zwracać. U niektórych wychodzi określona kwota podatku do zapłaty. Trzecia grupa ludzi to osoby, którym należy się zwrot podatku. Najbardziej szczęśliwa jest oczywiście trzecia grupa, która spodziewa się zwrotu. Najczęściej są to osoby korzystające z różnego rodzaju ulg, których nie brakuje w polskim ustawodawstwie. Zdecydowanie warto dowiedzieć się, kiedy mija ostateczny termin złożenia zeznania podatkowego za dany okres.

Wątpliwości urzędników
Wątpliwości urzędników

Wątpliwości urzędników

Ile ma urząd skarbowy na zwrot podatku? Jeśli chodzi o zeznanie podatkowe złożone w sposób tradycyjny, jest to okres trzech miesięcy. Jeżeli deklaracja została złożona elektronicznie, Urząd Skarbowy ma 45 dni na zwrot. Bardzo rzadko zdarza się, że termin ten zostaje przekroczony. Urząd skarbowy raczej nie pozwala sobie na tego rodzaju opóźnienia, ponieważ podatnik mógłby później złożyć roszczenie. Tylko w absolutnie wyjątkowych przypadkach termin może się przedłużyć. Zwykle zdarza się tak wtedy, kiedy urząd skarbowy ma wątpliwości co do przedstawionych dokumentów, na podstawie których musi zrobić zwrot. W tej sytuacji zwrot może zostać odroczony do wyjaśnienia sprawy.

 Cierpliwość podatników wystawiona na próbę
Cierpliwość podatników wystawiona na próbę

Cierpliwość podatników wystawiona na próbę

Można poradzić wszystkim podatnikom, aby w kontaktach z urzędem skarbowym wykazywali się dużą cierpliwością. Czasami oczywiście każdy urzędnik może się pomylić, jednak w przypadku Urzędu Skarbowego zdarza się to niezwykle rzadko. Okres oczekiwania na zwrot podatku nie jest krótki, ale urzędnicy muszą wykonać swoją pracę i zweryfikować wszystkie dane, a dopiero później przelać pieniądze. Warto więc wykazać się zrozumieniem i cierpliwie czekać. Każdy podatnik prędzej czy później otrzyma swój zwrot, o ile tylko ma do niego prawo. Rodziny wielodzietne zazwyczaj mogą spodziewać się dużych zwrotów podatków i dużych ulg.

Adres

znajduje się pod adresem:Dane kontaktowe

Telefon:
Fax:
e-mail:
NIP:
REGON:
STRONA WWW:
Kod w systemie e-daklaracje:

Godziny otwarcia:

jest otwarty w następujących godzinach:

Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Mapa dojazdowa

Inne urzędy skarbowe